Вітаю Вас, Гість
Головна » 2014 » Грудень » 06 » Картини природи у творах Т.Г. Шевченка. «Садок вишневий коло хати»
01:18
Картини природи у творах Т.Г. Шевченка. «Садок вишневий коло хати»

Тема уроку:            Картини природи у творах Т.Г. Шевченка.

      5 клас                      «Садок вишневий коло хати»

                              

Навчальна мета:       ознайомити учнів із поезіями Тараса Шевченка,

                                  де відтворено картини природи,

                                  розкрити настрої пейзажних творів поета,

                                  проаналізувати твір «Садок вишневий коло хати…»

 

Розвивальна:           розвивати вміння виразно читати поезії,    

                                  знаходити в них засоби мовної виразності,

                                  розвивати творчі здібності, звязне мовлення,

                                  мислення учнів. пізнавальні інтереси

 

Виховна:                  виховувати почуття прекрасного, любов до природи,

                                  захоплення красою природи             

 

Тип уроку:                 урок вивчення нового матеріалу

 

Обладнання:             портрет Т.Г.Шевченка, ілюстративні матеріали,

                                  виставка творів поета, малюнків учнів; компютерне

                                   забезпечення

 

                                        Хід уроку

 

І.Організаційний момент

ІІ.Повідомлення теми, мети, завдань уроку

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1.Слово вчителя:

Діти , на попередніх уроках ви  дізналися про дитинство Тараса Шевченка, його гіркі дитячі поневіряння.

  У початкових класах ви вивчали поезії  цього видатного поета. Хотілося б послухати твори Тараса Шевченка у вашому виконанні. Зверніть увагу на ілюстровану виставку до творів Кобзаря.

 

2.Виразне читання  учнями поезій Тараса Шевченка :

«Зоре моя вечірняя» , « Реве та стогне Дніпр широкий», «Зацвіла в долині червона калина», «За сонцем хмаронька пливе»,»Сонце сходить, гори чорніють»

 

(використання ілюстрацій до творів Шевченка

  (компютерна підтримка)

  

3. Бесіда з учнями:

1.Які почуття викликали у вас прочитані поезії?

2.Чи бачили ви вечірні зорі на небі? Опишіть їх.

3.А чи бачили ви розбурханий Дніпр?Які враження?

 

Учитель: усі, гадаю, ви бачили, як пливуть по небу хмарки, як сонце сходить,

І чули, звичайно, як у ранковий час соловейко в садочку співає..

Такі чудові картини природи змалював Тарас Шевченко у своїх творах.

 

ІV.Повідомлення теми , мети, завдань уроку

 

V. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу

1.Учитель:

Ви, діти , уже знаєте , що Тарас Шевченко був увязнений у  казематі.

 

2.Словникова робота- каземат-це приміщення, де тримали вязнів.

Там поет написав 13 поезій. Серед них і «Садок вишневий коло хати…»

 

3.Проблемне запитання:

Як ви, діти, думаєте, що спонукало поета до написання вірша?

 

Учитель:

Тарас Шевченко дуже любив природу. І описав її майстерно, зворушливо,

з великою любов’ю.

  

4.Читання поезії «Садок вишневий коло хати» учителем, а потім – ученицею.

 

5.Бесіда-діалог :

               1.Які картини виникли у вашій уяві.?

               2. Які зорові, слухові образи є в  поезії?

               3. Визначте слова, що передають український колорит.

               4. Що ви можете сказати про звичаї української родини на основі

                   поезії?

              5.Образ « коло хати» є символом чого? (спокою, захищеності)

 

 

            6.А чи збираєтеся ви , діти, родиною влітку вечеряти на природі,

                    у  садочку? Опишіть таку картину (учнівські розповіді)

 

 

6.Робота з картиною до поезії «Садок вишневий коло хати»

7.  Колективна робота   з учнями:  визначення теми, ідеї вірша ,рими            

 

8. Загадка:

                 Один десятирічний хлопчик дорікав мамі: «Чому ти не повезла

                   мене  весною в село до бабусі - я там таке пропустив!»

                   Поміркуйте: що він пропустив?

 

9.Презентація малюнків до поезії «Садок вишневий коло хати»

 

Словесне малювання.

Учитель: розгляньте свої малюнки. Використовуючи засоби мовної виразності, доповніть малюнок словесною характеристикою

 

10.Робота з художніми тропами.

Доповніть текст власними епітетами й порівняннями:

                                       …вечір спадав на землю.

                                      Із саду линула… соловїна пісня, неначе…хор зібрався на

                                       свій…концерт..  Затихли в …  саду … соловї.

                                      …Зоря сяяла  на  … небі, неначе ….

 

 

VІ.Узагальнення вивченого

 

VІІ. Підсумки уроку. Домашнє завдання-вивчити напамять

«Садок вишневий коло хати».

Категорія: Розробки уроків | Переглядів: 2490 | Додав: nismal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar