Вітаю Вас, Гість
Головна » 2014 » Грудень » 06 » Українська мова , 6 клас
01:44
Українська мова , 6 клас

Тема уроку:  Прикметник як частина мови

Навчальна мета: закріпити й поглибити знання учнів про прикметник як частину  мови, його значення, синтаксичну роль у   реченні, формувати вміння учнів визначати правильно прикметники,

                        конструювати речення з прикметниками;

 Розвиваюча:  розвивати творчі здібності учнів, зв’язне мовлення,

                        культуру мовлення дітей;

  Виховна:       виховувати любов і пошану до рідного  поліського краю,

                        свого села

 

  Обладнання:  підручник. Таблиці з теми. Картини

 

Епіграф:       Який чудовий рідний край ,

Усе кругом- немов розмай.

Н.Смаль

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент

ІІ.Мотивація навчальної діяльності

(психологічна настанова щодо вивчення теми

«Прикметник як частина мови»

 

Учитель: сьогодні, діти , ми повторимо набуті вами знання про прикметник у початкових класах . Одержите ви й нові знання .

Ми будемо з вами заочно подорожувати рідним краєм , побуваємо в чарівних куточках нашої Чернігівщини та рідного села.

    Отож, закликаю усіх працювати дружно, плідно, сумлінно.

 

ІІІ.Ознайомлення з темою, метою і завданнями уроку

 

ІV. Актуалізація опорних знань учнів

1.Експрес-бесіда:      1.Як називається розділ науки про мову, що  вивчає частини мови?

                              2.Які ви знаєте частини мови?

                              3. Яка частина мови називається прикметнико

                              4. Які морфологічні ознаки має прикметник?

                              5. Синтаксична роль прикметника

 

 

2.Робота з таблицею «Прикметник як частина мови»

V. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу

 

Робота з епіграфом: визначити прикметники , дібрати синоніми до «рідний край»

 

Учитель:  Діти, погляньте на чудові пейзажі, що зображені на картинах.

                - Чи відповідає тема картин епіграфу уроку?

                 -А чи впізнали ви , що ці фото зроблені в нашому селі.

Справді, серед такої краси живемо ми з вами.

1.Творче завдання: побудувати 3 речень за картинами :

              

2.Вибірково-пошукова робота ( диктант ): (виписати прикметники , визначити рід, число, відмінок. Визначити синтаксичну роль прикметників).

 

 Красується поліська сторона стиглими хлібами, родючими поляи, квітучими садами. Не замовкають ціле літо веселі соловї в нашому співочому краю.

Вечорові  тихі сутінки непомітно оповили рідне село. Кожна нова зустріч із лісовими та польовими травами-це маленьке свято.

  Від батьківського порога, від материнської пісні бере свій початок Батьківщина.

 

Індивідуальна робота:

Завдання: визначити члени речення  в 4 реченні (учень біля дошки)

 

Фізкультхвилинка:

 

VІ.Узагальнення знань учнів

 

1.Робота в групах:

Повторення про антоніми та синоніми

До прикметників: красивий  дібрати  синоніми ( І група )

До прикметника  чужий  дібрати  антоніми ( ІІ група)

 

2.Робота з підручником. Вправа 134 (усно).Колективна робота

 

3. Творче конструювання  ( робота біля дошки):

    1.Поєднати іменники з прикметниками, утворити словосполучення:

    Край, село , хата, вулиця, оберіг, пісня, рушник

рідний, материнський , знайомий, давній, український, поліський,    батьківський

    2.Словникова робота: оберіг(пояснення вчителя)

.

   3.Самостійна робота: увести подані словосполучення в речення на тему

                                       «Наші давні українські обереги»

 

 

   4. Творче завдання: прочитайте текст. Визначте тему, основну  думку,  стиль і тип мовлення

 

                                 

                                         Рідне місто

Два кольори споконвіку були найхарактернішими для мого рідного Чернігова: зелений- від навколишніх лісів і блакитний- від оспіваної Довженко красуні Десни, води якої омивають місто. Перша літописна згадка про Чернігів датується 907-роком. Але місто моє молоде. Кожного року з’являються нові житлові масиви, сучасні офіси, фірми.

    Центр міста прикрашає Алея Героїв зі скульптурними портретами видатних державних діячів нашої України. що народилися на цій землі.

  Багатолюдно завжди і на площі Перемоги, де символом визволення міста від німецько- фашистських загарбників у вересні 1943 року височить на постаменті Т-34.  Вся краса Принесення відкривається з пагорба Слави, де на могилі Невідомого солдата палає Вічний Вогонь.

   Моє місто має великі культурні традиції. Його вулицями ходили Пушкін, Шевченко, Глібов, Тичина, Коцюбинський.

 Стародавній Чернігів –обласний центр Чернігівської області. Це красиве сучасне місто, в якому вдало поєднується славне історичне минуле й краса сьогодення.

 

 

5.Робота з текстом: визначити прикметники

 

VІІ..Домашнє завдання (проблемна ситуація)

Уявіть ситуацію: ви відпочиваєте в оздоровчому таборі . У вас появилося багато друзів. Вони хочуть дізнатися про ваше рідне село. Опишіть його, уживаючи прикметники

 

 

VІІІ. Узагальнююча бесіда:

1.Гра «Мікрофон».

-Діти, оцініть свою роботу на уроці. Чи задоволені ви своїми відповідями?

Висловіть свої враження від уроку, продовживши речення:

Я  дізнався, що…

Я більше узнав…

Я запамятав…

Мені б хотілося ще…

 

2.Скласти усне висловлювання на тему :

«Прикметник як частина мови»

 

ІХ.Мотивація оцінок. Підсумки уроку

Категорія: Розробки уроків | Переглядів: 480 | Додав: nismal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar